
Original: $49.00
-65%$49.00
$17.15The Story
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Cotton using hand woven construction available in Iris with tribal pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Valyermo |
| Colors: | Charcoal, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100% Cotton |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.05" |
| Fringe Length: | 3" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| About: | Introduce sophisticated style and comfort to your home. This piece is crafted from Cotton using hand woven construction available in Iris with tribal pattern, transitional, bohemian style Made in India. |
|---|---|
| Collection: | Valyermo |
| Colors: | Charcoal, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | Face: 100% Cotton |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.05" |
| Fringe Length: | 3" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |
























